Primarul oraşului Buşteni, Emanoil Savin, campionul mondial la box Lucian Bute şi campionul K1 Ionuţ Iftimoaie vă urează LA MULŢI ANI de Ziua Internaţională a Copilului şi vă invită să participaţi la cea mai mare petrecere în aer liber, la Fun Park Kalinderu Buşteni!

Clovni şi prinţese vă vor distra cu baloane şi sesiuni de „face-painting”  (pictură pe faţă), iar actori ai teatrului „Toma Caragiu” Ploieşti vă vor oferi, începând cu ora 11.00, spectacolul „Cartea Junglei”. Pe parcursul întregii zile, accesul la toate instalaţiile din parcul de distracţii va fi gratuit pentru toţi copiii.

Petrecerea va fi urmată de festivitatea de premiere a elevilor din Buşteni care au obţinut rezultate deosebite la fazele judeţene şi naţionale ale concursurilor educaţionale şi sportive.

totpal daily news

P.S. Dacă vremea nu va permite, activităţile se vor desfăşura la Centrul Cultural „Aurel Stroe” din localitate.

One Response to Mesaj Primaria Oras Busteni cu ocazia Zilei Internationale a Copilului – 1 Iunie

1. P.S-UL E VALABIL NUMAI PENTRU FESTIVITATI?SAU SI PENTRU COPII MICI.ADICA PUTEM VENI SI PENTRU FACEPAINTING SI DISTRACTIE CU EI IN CENTRUL CULTURAL?