Într-o atmosferă ca în poveşti, cu brăduţi împodobiţi, ghirlande și, bineînțeles, Moș Crăciun, preşcolarii de la Grădinița nr. 4 din cartierul Zamora, sub îndrumarea educatoarelor, au organizat marți, 17 decembrie 2013, serbarea dedicată sărbătorilor de iarnă.

Emanoil Savin - I

La fel ca și în anii precedenți, Moș Crăciun, ajutat de administrația orașului, a fost foarte darnic și a împărțit copiilor pachete cu foarte multe dulciuri.

Au fost prezenți la sărbătoarea micuților Emanoil Savin, primarul orașului Bușteni, precum și Ilie Marian, city-managerul orașului Bușteni.

Emanoil Savin - II

Peste 2000 de pachete cu dulciuri vor ajunge, în apropierea Crăciunului, la copiii din grădinițele aflate pe raza orașului, precum și la cei cu vârsta de până la 3 ani.

Nici Moș Nicolae nu a lipsit, astfel că micuții de la toate grădinițele din Bușteni au primit foarte multe jucării.

De asemenea, Primăria Bușteni a pregătit și 1000 de pachete cu alimente specifice sărbătorilor de iarnă pentru persoanele vârstnice din oraș, cu nevoi sociale deosebite. Valoarea totală a pachetelor oferite este de aproximativ 150.000 de lei.

One Response to Primarul orașului Bușteni, Emanoil Savin – prezent la serbările dedicate sărbătorilor de iarnă