Varianta centura ocolitoare Oras Busteni

Vineri 24.01.2020, a avut loc la Primaria Busteni o intalnire de lucru intre membri Consiliului Local si primarul localitatii privind analizarea posibilelor variante ale traseul viitoatei centuri ocolitoare a orasului. In urma dezbaterilor si consultarilor avute a fost agreata o noua VARIANTA (diferita de cea initiala promovata prin intermediul mai multor conturi de socializare!!!) care poate fi consultata AICI (click pe imagine):

View Fullscreen

4 Responses to Varianta centura ocolitoare Oras Busteni

1. Ce culoare are centura colitoare pe harta? Ca sînt o grămadă.. ca legendă lipsește pe desen…ce proiectant a omis ce era mai important?

2. Laurentiu Terbes

1. Stiam ca variantele au fost lucrate de Primariile Sinaia si Azuga. Unde Busteniul a lipsit.
    2. Din harta propusa, este greu de definit traseul exact,….

3. Laur, daca nu te-as cunoaste as incerca un raspuns elevat! Uremeaza doar marcajul mov si vezi exact „definitia traseului”! In plus, variantele pentru Sinaia si Azuga au fost lucrate de primariile amintite de tine … in Busteni nu prea vad cum ar putea ei decide!