Zilele orasului Busteni 14 – 16 februarie 2014

SERBĂRILE ORAȘULUI BUȘTENI, 14-16 FEBRUARIE 2014

Artiști renumiți ai momentului vor concerta la Domeniul Schiabil Kalinderu

Lol & Play, Manfellow, Antonia, Compact, Adina Roșca, Cătălin Doinaș, Steliana Sima, Bambi, Rock Incorporation, D-Lema, Deepcentral, Vunk, Connect-R, Alex Mațaev, NicolaeVoiculet, Nicolae Feraru și Iulian de la Ciocănești; – sunt artiștii care cânta, timp de trei zile, la Pârtia Kalinderu, cu prilejul ”Serbărilor Orașului Bușteni”.
totpal daily news

Seria de evenimente organizate de Primăria Orașului Bușteni va debuta vineri, 14 februarie 2014, atunci când, pe Pârtia Kalinderu se va desfășura cea de-a VII-a ediție a Cupei Orașului Bușteni la Schi Alpin. La fel ca în anii anteriori, concursul se va desfășura pe 8 categorii de vârstă (băieți și fete): sub 10 ani, 10-15 ani, 15-20 ani, 20-35 ani, 35-50 ani, 50-60 ani, 60-70 ani și peste 70 ani. Competiția este dotată cu premii în valoare totală de 12.000 de lei.

Sâmbătă, 15 februarie 2014, la Sala de Sport din Cartierul Silva va avea loc a doua ediție a Cupei Orașului Bușteni la Lupte Greco-Romane.

Manifestările ocazionate de ”Serbările Orașului Bușteni” se vor încheia duminică, 16 februarie 2014, cu finala Cupei Orașului Bușteni la Fotbal în Sală, ajunsă deja la cea de-a VIII-a ediție. Echipele înscrise în concurs (Zamora, Griviței, Trestiei, Valea Albă, Silva și Poiana Țapului) vor primi din partea primarului Emanoil Savin, în cadrul unei festivități, diplome, cupe, medalii, echipamente sportive, precum și premii în bani (3500 lei – locul I, 3000 lei – locul II, 2500 lei – locul III, 2000 lei – locul IV,1500 lei – locul V și 1000 lei locul VI).

PROGRAMUL COMPLET AL EVENIMENTELOR:

totpal daily news

• Vineri – 14 februarie 2014

CUPA ORAȘULUI BUȘTENI LA SCHI ALPIN – EDIȚIA A VII-A – PÂRTIA KALINDERU

CONCERTE – PÂRTIA KALINDERU – începând cu ora 14.00

• Nicolae Feraru și Iulian de la Ciocănești
  • Alex Mațaev
  • Nicolae Voiculeț
  •  Sambata – 15 februarie 2014

CUPA ORAȘULUI BUȘTENI LA LUPTE GRECO-ROMANE – EDIȚIA A II -A – SALA DE SPORT (CARTIER SILVA)

CONCERTE – PÂRTIA KALINDERU – începând cu ora 11.00

• Adina Roșca
  • Cătălin Doinaș
  • Steliana Sima
  • Bambi
  • Rock Incorporation
  • D-Lema
  • Deepcentral
  • Vunk
  • Connect-R

SHOW DE LASERE

•  Duminica -16 februarie 2014

CUPA ORAȘULUI BUȘTENI LA FOTBAL – EDIȚIA A VIII – A – SALA DE SPORT (CARTIER SILVA)

CONCERTE – PÂRTIA KALINDERU – începând cu ora 11.30

• Lol & Play
  • Manfellow
  • Antonia
  • COMPACT

One Response to Zilele orasului Busteni 14 – 16 februarie 2014

1. De ce la acest eveniment nu pot participa si copii din alte orase??? De ce o mai faceti si o promovati atat daca este doar pentru copiii din Busteni… Aceasta partie nu este facuta doar pentru cei din Busteni… este facuta de un minister (nu-i dau numele) din banii romanilor… ceea ce faceti ingradind dreptul altora de a participa nu este frumos din partea dvs. doar daca premiile trebuie sa ajunga la cineva din Busteni. Va multumesc totusi ca oferiti si dreptul la opinie pe aceasta pagina.
    Gaby